Küresel İletişim Merkezi

Küresel İletişim Merkezi

 
DÜNYA BÜLTENİ
 

Daha net bir dünya için: Dunyabulteni.net

Dünya Bülteni Haber Portalı, Türkçe (www.dunyabulteni.net), İngilizce (www.worldbulletin.net) ve Arapça (www.akhbaralaalam.net) olmak üzere üç temel dilde yayın yapan Türkiye’nin uluslar arası ilk haber portalıdır

Dünya Bülteni, 2007 Yılının Ekim ayından itibaren gazeteci yazar Akif Emre’nin yayın yönetmenliğinde yenilenen bir bakış açısı ile ve nitelikli bir editör kadrosuyla birlikte faaliyetlerini sürdürüyor

Dünya Bülteni, öncelikle Türkiye’de yaşananları ve bu ülkenin birikimini dünyaya sağlıklı bir biçimde aktarmayı amaçlıyor. Merkez iletişim ağlarının görmezlikten geldiği veya eksilterek, çarpıtarak yansıttığı bu ülkenin gerçeklerini doğru ve saptırmadan insanlarımıza ulaştırmaya çalışıyor.

Aynı zamanda dünya gündemini, özellikle İslam Dünyası’nda ve yakın coğrafyamızdaki gelişmeleri, bunların perde arkasını Türkiye’ye aktarmayı sürdürüyor.

Habercilik ve haber yoruma getirdiği farklı yaklaşım, kısa zamanda Türkiye ve dünya gündemini belirleyen bir potansiyele ulaşmıştır.

Her an yenilenen haber akışı ile yurt içinde olduğu kadar, dünyanın farklı bölgelerinde Türkiye ile ilgilenen kitleleri ekranda tutmayı başarabilmesi de, bu hizmetin önemini daha net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Dünya Bülteni Haber portalında günlük haberlerin yanında HABER ANALİZLER de önemli bir yer tutuyor. Konusunda uzman birçok fikir adamı ve gazeteci, Türkiye’de ve Dünya’da olan olayların arka planlarını yorumluyorlar. Farklı bakış açıları getiriyorlar.

Ayrıca son dönemde bir çok seçilmiş konuda özel dosyalar hazırlanarak Dünya Bülteni Araştırma Masası (DÜBAM) başlığı altında ayrı bir bölüm olarak bültende yer alıyor. Genelde aylık periyotta düzenlenen Yuvarlak Masa Toplantıları bir çok seçkin uzman ve akademisyenin özel konuları derinlemesine incelemerine imkan tanıyor. Bu toplantılar dosya halinde DÜBAM bölümünde yayınlanıyor.

DÜBAM bölümünde hazırlanmış dosyalar ayrıca e-bülten olarak okuyucuların daha rahat izleyebilmelerine imkan sağlıyor. 

Dünya Bülteni haftasonunda Hayatın İçinden adıyla özel bir ek hazırlıyor. İnternet Yayıncılığında bir ilk olarak hazırlanan bu ekte hafta içinde gündemlerinin dışında hayatın farklı yönlerini konu edinen haberlere yer veriliyor.

Akif Emre, Cihan Aktaş ve Ahmet Mercan, özgün yazılarıyla sadece Dünya Bülteni okuyucularına hitap ediyorlar. Ayrıca dünyanın saygın yayın organlarında yayınlanmış makaleler dilimize çevrilerek süratle okuyucuların istifadesine sunuluyor.

Dünya Bülteni Haber Portalının I Phone ve Android uygulamaları da daha aktif bir kullanım için izleyicilerinin hizmetine sunulmuş durumda.

DÜNYA BİZİM
 

 

DÜNYA BİZİM Haber portalı (www.dunyabizim.com), Ekim 2008’den beri faaliyette olan DÜNYA BİZİM, ülkemizde yayın yapan, kendine özel nitelikleriyle ilk ve tek uzun soluklu kültür sitesidir. 

Kuruluş döneminde Genel Yayın Yönetmeni Asım Gültekin öncülüğünde faaliyete başlayan DÜNYA BİZİM, Dünya’da ve Türkiye’de değerli, izzetli, Müslüman kimliği taşımaktan çekinmeyen kültür adamları, yazarlar, âlimler, şehitler, müzik adamları, sinemacılar, şairler, mütefekkirler ile ilgili her türlü güzel gelişmeyi haberleştirmeyi kendine hedef olarak koymuştur. 

Hali hazırda Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Erken, Yazı İşleri Müdürü Mehmet Emre Ayhan ve seçkin bir yayın Kurulu ile çalışmalarına devam eden Dünya Bizim’de,  bu güne kadar yaklaşık 1000 habercinin 20.000’i aşkın özgün haber, röportaj ve soruşturması, habercilerinin isimleri ile sanal alemde pek de rastanılmayan bir titizlikle yayınlanmıştır. (İki katı metin de, yayın ilkelerine uymadığı gerekçesiyle geri çevrilmiş, yayınlanmamıştır.) Yayınlanacak haber metinleri, sıkı bir editöryal incelemeden sonra, zengin bir görsellikle okura sunulmakta ve ilk defa DÜNYA BİZİM’DE yayınlanmaktadır 

DÜNYA BİZİM’de, “Önemli Adamlar”, “Baba Kitaplar”, “İyi Müzikler”, “Konuşa Konuşa”, “Yeni Şeyler”, “İyi Haberler”, “Güzel Mekanlar”, “Tartışa Tartışa” gibi onlarca kategoride, dünyadan ve Türkiye’den, binlerce portre, kitap değinileri, müzik haberleri, röportajlar yayınlanmıştır. Ayrıca DÜNYA BİZİM kaynaklı videolar yayınlanmakta ve foto-galerilerle de içerik zenginleştirilmektedir 

DÜNYA BİZİM ANSİKLOPEDİSİ sitede yayınlanan haberleri farklı bir üslupla indeksleyerek daha kolay ulaşabilmeyi sağlamakta ve geniş bir arşiv hizmeti sunmaktadır

Ayrıca kardeş kuruluşumuz olan Kuzey Haber Ajansı bünyesinde hazırlanan ve TRT TÜRK kanalında yayınlanan DEVRİALEM adlı kültür porgramında yer alan Uluslararası mahiyetteki birçok Kültür haberi, Dünya Bizim’in üslubuna uyarlanarak videolar eşliğinde sitede yer almakta ve siteye büyük bir zenginlik katmaktadır.

DÜNYA BİZİM portalamızda köşe yazarı bulunmamakta, kopyala-yapıştır habercilik yapılmamaktadır. İslam Medeniyetinin yaşayan değerleri ve simaları zengin bir şekilde gündeme getirilmektedir. 

DÜNYA BİZİM’DE ağırlıklı olarak gençlerin ve gönlü genç olanların takip ettiği bir site olma özelliğini kaybettirmeyecek bir dil kullanılmaya çalışılmaktadır. Herhangi bir sivil toplum kuruluşunun yaklaşımına teslim olmadan, değerler dünyamızla çatışmayan her nitelikli çabayı olumlu görmekte, göstermekte, gerekirse övmekte ve takdir etmektedir. Olumsuzlukları, kusurları, hataları haber konusu yapmayı tercih etmemektedir. Tıklanmayı attırmak için insan merakının zaaflarından yararlanmaya hiç bir zaman kalkışmamaktadır. 

DÜNYA BİZİM, habercileri, hazırladıkları haberleri soğuk ve resmi bir üslupla kaleme almazlar. Özgün bir üslub, tad ve seviye içerisinde, insanımıza; büyüklerimizi, genç sanatçılarımızı, alimlerimizi tanıtacak, sevdirebilecek değiniler, portre yazıları, haberler yazarlar. 

DÜNYA BİZİM ekibi "farklı" bir dert sahibidir ve bu dert ümmetin bitmek bilmeyen birikimini, bereketli güzelliklerini ve kıymetlerini ümmetin geleceğine taşımaya gayret etmektir şeklinde özetlenebilir. 

DÜNYA BİZİM yazarlarının ana gayreti; camiamızın güzel insanlarını haber yapmak, okurları onlardan haberdar etmek, vefat etmiş veya hizmeti devam edenleri hayırla yad etmek, yaşayanların yeni güzel işlerini haber vermek ve kültür-sanat-ilim sahasında ümmet coğrafyasında ne olup bitiyor, bundan Dünyayı haberdar etmektir...

SON DEVİR
 

2 Mayıs 2011 yılında aktif yayın hayatına başlayan ve bir yıldır 7x24  yayın yapan güler yüzlü , aktüel internet haber sitesidir. 

Haber kirliliğinin üst noktalara kadar ulaştığı sosyal medya alanında önemli bir boşluğu doldurmak için ortaya çıkmıştır. 

Bu güne kadar yaptığı haberlerle siyasette Hakkın ve doğrunun yanında yer alarak, toplumun dini, milli ve kültürel değerlerinin korunmasında ise iyi bir taraftar olduğunu göstermiştir. 

Basın yayın sektörünün en az 15 yıllık deneyimli muhabir ve editörleriyle sosyal medyada haberciliği zenginleştirerek sektöre katkı sağlamıştır. 

İnternet haberciliğine farklı bir bakış getiren site, alanında ilk kez hafta sonu eki çıkaran bir site olma özelliğine sahiptir. 

Çıkardığı hafta sonu ekinde yer alan haberlerle keyifli ve doyurucu bilgilerle dolu haberler sunmaya devam etmektedir. 

Genel Yayın Danışmanı Yaşar Süngü’nün yönetiminde, Safa Mürsel, Mahmut Çetin, Galip Yahya ve İbrahim Ethem Gören gibi sosyal medyada geniş bir ilgi alanı oluşturan güçlü kalemlere sahip Sondevir’in tarafsız ve ahlaklı yayın konusunda kırmızı çizgileri bulunuyor. 

Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır” prensibiyle haberciliğe tat getirmiştir. 

Halkı umutsuzluğa ve karamsarlığa sevk eden intihar ve cinnet gibi haberlere yer vermezken, günlük yıkıcı siyasetten de uzak durarak Türkiye’nin ve Kadim medeniyetimizin tarafında yer almayı ilke edinmiştir. 

Siyasetten, spora, magazinden inanç dünyasına, mutfaktan bilim ve teknolojiye kadar tam 42 kategoride haberlere yer verilen sondevir.com, sıcak haberleriyle de takipçilerini anında bilgilendirmektedir.

For A More Clear World: www.worldbulletin.net
 

The pioneer “multilingual news portal” of Turkey

“True Knowledge Against Informatic Ignorance”

World Bulletin, brought in a new dimension into internet publishing by breaking new grounds in a great many fields. It brought in a global horizon to news portals and an ethical dimension for news. It makes a great difference with its original news approaches, free comments and analyses based on knowledge, along with new expansions in internet publishing.

It provides us with a more clear view of the world with its exclusive “news-analyses” coming from Central Asia to European Union, from Arab World to America, gathering free comment and original news together and without being lost in news agencies.

Thanks to its perspective encompassing the whole world, “worldbulletin.net” does not only let you know the latest news, but also reveals the background of events through presenting intellectual discussions, political and economic comments in English.

Along with addressing its Turkish audience, it strives to depict a more clear Turkey for the ones speaking different languages and being interested in Turkey thanks to its English and Arabic news and analyses on Turkey. Holding a position purified of biases, it strives to present the true face of Turkey.

In today’s world in which all the balances are being reestablished, it contributes to the efforts to read Turkey in a true way, along with the perception of the world duly.

World Bulletin, does not only present news, but also addresses the sensibilities that will provide you with a view of the world in a different way.

In the Information Age that turned the world into a global village, it is the address of the “true knowledge against informatic ignorance”

لعالم أكثر وضوحا: www.akhbaralaalam.net
 

موقع إخباري ثقافي شامل يُبث من تركيا ويغطي اخبار تركيا و العالم بعدة لغات. 

يُعد موقع "دنيا بولتني" الإخباري من أفضل المواقع الاخبارية على شبكة المعلومات العالمية. فهو يغطي الاخبار ويهتم بالفكر والسياسة والمجتمع و يتصدي للجهل الاعلامي. 

لقد أضاف موقع ”دنيا بولتني“ بعدا جديدا لمواقع الانترنت الاخبارية؛ فهو يتميز بالمصداقية في طرح الخبر و دقة نقله والمتابعة الحية لمجريات الأحداث، كما يتميز بالحيادية والموثوقية العالية. 

لا يقتصر موقع ”دنيا بولتني“ علي تتبع الاخبار و نقلها عن الوكالات العالمية، بل يجمع بين النقل و التحليل الحر الموضوعي للاخبار من آسيا الوسطي شرقا الي الاتحاد الاوروبي غربا، و من العالم العربي الي الولايات المتحدة. 

ولا نكتفي في ”دنيا بولتني" بالتغطية الاخبارية بل نترجم المناقشات الفكرية والتحاليل السياسية والاقتصادية لنضع ايدينا على ما وراء الخبر. 

ونحن كما نخاطب القارئ التركي نريد ان نعطي صورة واضحة عن تركيا مع تغطية اخبارية شاملة باللغة الانكليزية والعربية لمن يهتم بالشأن التركي، و للناطقين بلغات مختلفة. 

و يسعى موقع ”دنيا بولتني" لإبراز الوجه الحقيقي لتركيا دون اعطاء حكما مسبقا، كما يسعي موقعنا الاخباري الي مساعدة القارئ في فهم تركيا والعالم بشكل صحيح في ظل تغيرموازين القوي العالمية. 

فلا يقوم موقعنا بتقديم الخبر فقط، بل يقوم بمخاطبة المشاعر و الاحاسيس التي تجعلكم تنظرون الي العالم بطريقة مختلفة. 

ونؤكد، في زمن الاتصالات و المعلومات الذي حوَّل العالم الى قرية صغيرة، ان موقع "دنيا بولتني" هو عنوان لمحاربة "الجهل الاعلامي". 

 

PÜFTEREM Mizah Eğlence Kültür Sitesi
 

PÜFTEREM Mizah Eğlence ve Kültür Sitemiz  2013  Yılı başında  yayın hayatına başlayan bir sitedir. İnternet mecrasında hergün güncellenen ve kendi alanında ilklerden biri olan sitemizde, özgün karikatürler, olayları gülümseten bir üslupla ele alan yazılar, videolar ve resimler yer almaktadır.

İlkeli ve ahlaklı Mizah prensibini kendisine ilke edinen PÜFTEREM, isminin oluşmasında etkili olan  ‘MESELELERİN PÜF NOKTASINA DOKUNALIM MUHTEREMLER sloganından hareketle, Yazı İşleri Müdürü Yunus Emre Tolan ve kaliteli bir sanatçı ve yazar ekibiyle yoluna devam etmektedir.

PÜFTEREM’de çok farklı köşeler mevcuttur. Ayrıca ürünleri kendine has bir tasarım içinde izleyicilerine sunmaktadır.

PÜFTEREM sitemiz facebook ve twitter hesaplarıyla da sitede yer alan çalışmaları sosyal medyada da geniş bir kitleye ulaştırmaya çalışmaktadır.

Videomak / VİDEO MAKİNESİ
 

2012 Yılı içinde yayın hayatına başlayan VİDEO MAKİNESİ (www.videomak.com) adlı sitemiz çeşitli kategorilerde videoların yer aldığı bir mecra olarak faaliyetini sürdürmektedir. Grup bünyesinde yer alan videolar bu site içinden topluca takip edilebilmekle birlikte yayın ilkelerimize uygun çeşitli ilginç videolar ve kısa belgeseller de yine www.videomak.com da yer alabilmektedir. 

İzleyicilerimizin dikkatini çeken ve paylaşmak istedikleri videoların da yayın yönetmenin onayından sonra siteye yüklenebilmesi mümkündür. 

Kuzey Haber Ajansı bünyesinde hazırlanan ve TRT TÜRK televizyonunda yayınlanan DÜNYA GÜNDEMİ ve DEVRİALEM adlı programlar yayın sonrasında www.videomak.com sitesine yüklenmektedir. 

Programları kaçıranlar veya yeniden izlemek isteyenler için VİDEO MAKİNESİ yararlı bir kaynak işlevi görmektedir. 

VİDEO MAKİNESİ, video dışında çeşitli kategorilerde resim eklemeye de imkan tanımaktadır. Paylaşılmak istenen videolar dışında yayın ilkelerimize uygun resimler de sitede her geçen gün daha fazla yer almaktadır.